Opel Mokka Electric Edition

Opel Mokka-e
Мотор Електрo
Гориво Електро
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина - ccm
Број на цилиндри - цил.
Моќност 100 kW (136 КС) / -
Вртежен момент 260 Nm при - min-1
Должина 4151 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1534 mm
Растојание меѓу оски 2561 mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 310 L
Багажник max 1060 L
Тежина на празно возило 1598 kg
Дозволена тежина 2015 kg
Носивост 417 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 9.2 s
Највисока брзина 150 km/h
Потрошувачка во град NEDC - L
Потрошувачка на пат NEDC - L
Потрошувачка просек NEDC - L
Потрошувачка во град WLTP - L
Потрошувачка на пат WLTP - L
Потрошувачка просек WLTP 15,8 kWh/100 km L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 338 km
Досег при возење на струја во град - km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 50,0 kWh
Моќност на вграден полнач 2,3 kW
Моќност на електромотор напред 100 kW
Моќност на електромотор назад - kW
Вртежен момент на електромотор напред 260 Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење 100%: 1260 min. (AC Schuko 2,3 kW), 405 min. (AC 1-фазен ѕиден полнач/станица 7,4 kW), 315 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач/станица11,0 kW); 80%: 30 min. (DC станица 100,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја 150 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда