Opel Mokka 1.5 Diesel 110 Edition

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1499 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 81 kW (110 КС) / 3500
Вртежен момент 250 Nm при 1750 min-1
Должина 4151 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1534 mm
Растојание меѓу оски 2557 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 350 L
Багажник max 1105 L
Тежина на празно возило 1295 kg
Дозволена тежина 1750 kg
Носивост 455 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 10.8 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град NEDC 4.4 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.4 L
Потрошувачка просек NEDC 3.8 L
Потрошувачка просек WLTP 4.4 L
Емисија СО2 WLTP 114 g
Резервоар 44L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда