Opel Mokka 1.2 DI Turbo 136 Elegance

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 100 kW (136 КС) / 5500
Вртежен момент 230 Nm при 1750 min-1
Должина 4151 mm
Ширина 1785 mm
Висина 1534 mm
Растојание меѓу оски 2557 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 350 L
Багажник max 1105 L
Тежина на празно возило 1275 kg
Дозволена тежина 1715 kg
Носивост 440 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 9.1 s
Највисока брзина 204 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5,2-6,2 L
Емисија СО2 WLTP 123-125 g
Резервоар 44L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда