Opel Insignia Grand Sport GSi 2.0 DI Turbo AWD Aut.

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 9 ст.
Работна зафатнина 1998 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 169 kW (230 КС) / 5000
Вртежен момент 350 Nm при 1500 min-1
Должина 4910 mm
Ширина 1863 mm
Висина 1445 mm
Растојание меѓу оски 2829 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.7 m
Багажник 490 L
Багажник max 1450 L
Тежина на празно возило 1725 kg
Дозволена тежина 2240 kg
Носивост 515 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/35R20
Забрзување 0-100 km/h 7.4 s
Највисока брзина 237 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.9 L
Потрошувачка просек NEDC 7 L
Потрошувачка просек WLTP 7.9 L
Емисија СО2 WLTP 179 g
Резервоар 62L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Спортски седишта напред
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда