Opel Insignia Grand Sport 1.5 Diesel Edition

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1496 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 90 kW (122 КС) / 3250
Вртежен момент 300 Nm при 1750 min-1
Должина 4897 mm
Ширина 1863 mm
Висина 1455 mm
Растојание меѓу оски 2829 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.7 m
Багажник 490 L
Багажник max 1450 L
Тежина на празно возило 1505 kg
Дозволена тежина 2110 kg
Носивост 605 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R17
Забрзување 0-100 km/h 11.4 s
Највисока брзина 205 km/h
Потрошувачка во град NEDC 4.5 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.3 L
Потрошувачка просек NEDC 3.8 L
Потрошувачка просек WLTP 4.6 L
Емисија СО2 WLTP 121 g
Резервоар 62L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда