Opel Grandland 1.5 Diesel Automatic

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1499 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) / 3750 min-1
Вртежен момент 300 Nm при 1750 min-1
Должина 4477 mm
Ширина 1906 mm
Висина 1609 mm
Растојание меѓу оски 2675 mm
Растојание од подлога 188 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 514 L
Багажник max 1652 L
Тежина на празно возило 1523 kg
Дозволена тежина 2000 kg
Носивост 477 kg
Приколка со сопирачки 1300 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R17
Забрзување 0-100 km/h 11.5 s
Највисока брзина 195 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5.7 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.4 L
Потрошувачка просек WLTP 5.1 L
Емисија СО2 WLTP 133 g
Резервоар 53L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда