Opel Crossland 1.5 Diesel Edition

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1499 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 81 kW (110 КС) / 3750 min-1
Вртежен момент 250 Nm при 1750 min-1
Должина 4217 mm
Ширина 1825 mm
Висина 1605 mm
Растојание меѓу оски 2604 mm
Круг на вртење 11.2 m
Багажник 410 L
Багажник max 1255 L
Тежина на празно возило 1280 kg
Дозволена тежина 1835 kg
Носивост 555 kg
Приколка со сопирачки 840 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/60R16
Забрзување 0-100 km/h 11.8 s
Највисока брзина 185 km/h
Потрошувачка просек WLTP 4.8-5.0 L
Емисија СО2 WLTP 126-132 g
Резервоар 45L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда