Opel Crossland 1.2 DI Turbo 130 Business Elegance Aut.

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) / 5500
Вртежен момент 230 Nm при 1750 min-1
Должина 4217 mm
Ширина 1765 mm
Висина 1605 mm
Растојание меѓу оски 2604 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11.2 m
Багажник 410 L
Багажник max 1255 L
Тежина на празно возило 1280 kg
Дозволена тежина 1835 kg
Носивост 555 kg
Приколка со сопирачки 840 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/60R16
Забрзување 0-100 km/h 10.2 s
Највисока брзина 198 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.9 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.4 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка просек WLTP 6 L
Емисија СО2 WLTP 112 g
Резервоар 45L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда