Opel Astra 1.6 Turbo Hybrid Edition

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 6000 min-1
Вртежен момент 250 Nm при 1750 min-1
Должина 4374 mm
Ширина 1860 mm
Висина 1442 mm
Растојание меѓу оски 2675 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10,5 m
Багажник 352 L
Багажник max 1268 L
Тежина на празно возило 1678 kg
Дозволена тежина 2150 kg
Носивост 472 kg
Приколка со сопирачки 1450 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R17
Забрзување 0-100 km/h 7,6 s
Највисока брзина 225 km/h
Потрошувачка просек WLTP 1,0 L
Емисија СО2 WLTP 22 g
Резервоар 42L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 60 km
Досег при возење на струја во град 78 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 12,4 kWh
Моќност на вграден полнач 3,7 kW/16A
Моќност на електромотор напред 110 kW
Моќност на електромотор назад - kW
Вртежен момент на електромотор напред 320 Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење 100%: 425 min. (AC Schuko 1,8 kW), 230 min. (AC 1-фазен ѕиден полнач / станица за полнење 1,8 kW)
Највисока брзина при возење на струја 135 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Дигитални инструменти
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда