Nissan X-Trail 1.5 VC Turbo Xtronic CVT 2WD Visia

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 120 kW (163 КС) / 4800 min-1
Вртежен момент 320 Nm при 2800 min-1
Должина 4680 mm
Ширина 1840 mm
Висина 1725 mm
Растојание меѓу оски 2705 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11,1 m
Багажник 585 L
Багажник max 1424 L
Тежина на празно возило 1664 kg
Дозволена тежина 2100 kg
Носивост 436 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/60R18
Забрзување 0-100 km/h 9,6 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град WLTP 8,8 L
Потрошувачка на пат WLTP 6,0 L
Потрошувачка просек WLTP 7,1-7,5 L
Емисија СО2 WLTP 161-169 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда