Nissan Qashqai 1.3 DiG-T 140 Visia

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1332 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 103 kW (140 КС) / 5500
Вртежен момент 240 Nm при 1650 min-1
Должина 4425 mm
Ширина 1848 mm
Висина 1625 mm
Растојание меѓу оски 2665 mm
Растојание од подлога 180 mm
Круг на вртење 11.5 m
Багажник 504 L
Багажник max 1447 L
Тежина на празно возило 1405 kg
Дозволена тежина 1935 kg
Носивост 530 kg
Приколка со сопирачки 1400 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R17
Забрзување 0-100 km/h 10.2 s
Највисока брзина 196 km/h
Потрошувачка просек WLTP 6.3 L
Емисија СО2 WLTP 144 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда