Nissan Juke 1.6 Hybrid 143 Tekna

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 4 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 69 kW (94 КС) / 5600 min-1
Вртежен момент 148 Nm при 3000 min-1 + 205 Nm
Должина 4210 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1595 mm
Растојание меѓу оски 2636 mm
Растојание од подлога 180 mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 354 L
Багажник max 1237 L
Тежина на празно возило 1400 kg
Дозволена тежина 1810 kg
Носивост 410 kg
Приколка со сопирачки 750 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45 R19
Забрзување 0-100 km/h 10.1 s
Највисока брзина 166 km/h
Потрошувачка во град WLTP 4.8 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.4 L
Потрошувачка просек WLTP 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 111 g
Резервоар 46L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја - km
Досег при возење на струја во град - km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 1,2 kWh
Моќност на вграден полнач - kW
Моќност на електромотор напред 36 + 22 kW
Моќност на електромотор назад -
Вртежен момент на електромотор напред 205 Nm + ? Nm
Вртежен момент на електромотор назад -
Највисока брзина при возење на струја - km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера 360 степени
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Полу-автопилот
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда