Nissan Juke 1.0 DIG-T 114 Visia

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 999 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 84 kW (114 КС) / 5000 min-1
Вртежен момент 250 Nm при 3000 min-1
Должина 4210 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1595 mm
Растојание меѓу оски 2636 mm
Растојание од подлога 180 mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 422 L
Багажник max 1305 L
Тежина на празно возило 1262 kg
Дозволена тежина 1700 kg
Носивост 438 kg
Приколка со сопирачки 1250 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 10.7 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка во град WLTP 6.8 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.0 L
Потрошувачка просек WLTP 5.8 L
Емисија СО2 WLTP 132 g
Резервоар 46L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда