Mitsubishi L200 DC 2.2 DI-D Invite Easy Select 4WD

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 2268 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3500 min-1
Вртежен момент 400 Nm при 2000 min-1
Должина 5225 mm
Ширина 1815 mm
Висина 1780 mm
Растојание меѓу оски 3000 mm
Растојание од подлога 200 mm
Тежина на празно возило 1970 kg
Дозволена тежина 3010 kg
Носивост 1040 kg
Приколка со сопирачки 3100 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 4
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 4+1
Димензија на гуми 245/70R16
Забрзување 0-100 km/h 12.4 s
Највисока брзина 174 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 6.8 L
Потрошувачка просек NEDC 7.4 L
Потрошувачка во град WLTP 8.9 L
Потрошувачка на пат WLTP 7.5 L
Потрошувачка просек WLTP 7.8 L
Емисија СО2 WLTP 223 g
Резервоар 75L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • Патен компјутер
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда