Mercedes-Benz E 220 d All-Terrain 4Matic

Mercedes-Benz E 220 d All-Terrain 4Matic

Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 9 ст.
Работна зафатнина 1993 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 145 kW (197 КС) / 3600 min-1
Вртежен момент 440 Nm при 1800/min
Должина 4949 mm
Ширина 1880 mm
Висина 1497 mm
Растојание меѓу оски 2961 mm
Растојание од подлога 85 mm
Круг на вртење 11,6 m
Багажник 615 L
Багажник max 1830 L
Тежина на празно возило 2065 kg
Дозволена тежина 2655 kg
Носивост 590 kg
Приколка со сопирачки 2100 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R18
Забрзување 0-100 km/h 8,1 s
Највисока брзина 220 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5,3 L
Емисија СО2 WLTP 139 g
Резервоар 66L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 30 год
Сериска опременост