Mercedes-Benz A 200 d 4Matic

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1950 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 4000
Вртежен момент 320 Nm при 1400 min-1
Должина 4419 mm
Ширина 1796 mm
Висина 1440 mm
Растојание меѓу оски 2729 mm
Растојание од подлога 104 mm
Круг на вртење 11 m
Багажник 345 L
Багажник max 1185 L
Тежина на празно возило 1555 kg
Дозволена тежина 2055 kg
Носивост 500 kg
Приколка со сопирачки 1800 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/60R16
Забрзување 0-100 km/h 8.3 s
Највисока брзина 217 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.9 L
Потрошувачка просек NEDC 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.1 L
Емисија СО2 WLTP 133 g
Резервоар 51L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 30 год
Сериска опременост