Kia Stonic 1.0 T-GDi DTC7 Reference 2

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 998 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 73,5 kW (100 КС) / 5500
Вртежен момент 172 Nm при 1500 min-1
Должина 4140 mm
Ширина 1760 mm
Висина 1520 mm
Растојание меѓу оски 2580 mm
Растојание од подлога 165 mm
Круг на вртење 10.4 m
Багажник 332 L
Багажник max 1135 L
Тежина на празно возило 1230 kg
Дозволена тежина 1680 kg
Носивост 450 kg
Приколка со сопирачки 900 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/55R16
Забрзување 0-100 km/h 11.7 s
Највисока брзина 175 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 4.8 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 129 g
Резервоар 45L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда