Kia ProCeed GT (МГ2024)

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1591 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 150 kW (204 КС) / 6.000
Вртежен момент 265 Nm при 1500 min-1
Должина 4605 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1422 mm
Растојание меѓу оски 2650 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 594 L
Багажник max 1545 L
Тежина на празно возило 1442 kg
Дозволена тежина 1900 kg
Носивост 458 kg
Приколка со сопирачки 1410 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/40R18
Забрзување 0-100 km/h 7.5 s
Највисока брзина 225 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8.2 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.5 L
Потрошувачка просек NEDC 6.5 L
Потрошувачка просек WLTP 6.8 L
Емисија СО2 WLTP 154 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Аудио систем
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирање – самостојно
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Сончев кров
 • Спортски седишта напред
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда