Kia Picanto 1.2 GT Line

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1197 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 62 kW (84 КС) / 6000 min-1
Вртежен момент 120 Nm при 4200 min-1
Должина 2595 mm
Ширина 1595 mm
Висина 1485 mm
Растојание меѓу оски 2400 mm
Растојание од подлога 141 mm
Круг на вртење 9.4 m
Багажник 255 L
Багажник max 1010 L
Тежина на празно возило 983 kg
Дозволена тежина 1415 kg
Носивост 432 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/45R16
Забрзување 0-100 km/h 12.5 s
Највисока брзина 173 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5.6 L
Емисија СО2 WLTP 127 g
Резервоар 35L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост