Kia Ceed SW 1.5 T-GDi Concept

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1482 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 118 kW (160 КС) / 6000
Вртежен момент 253 Nm при 1500 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1465 mm
Растојание меѓу оски 2650 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 625 L
Багажник max 1694 L
Тежина на празно возило 1377 kg
Дозволена тежина 1850 kg
Носивост 473 kg
Приколка со сопирачки 1410 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/55R16
Забрзување 0-100 km/h 8.6 s
Највисока брзина 210 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.5 L
Потрошувачка просек NEDC 5.3 L
Потрошувачка просек WLTP 5.5 L
Емисија СО2 WLTP 142 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда