Jeep Wrangler 2.0 TB Rubicon 8ATX 4Xe

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 200 kW (272 КС) / 5250
Вртежен момент 400 Nm при 3000 min-1
Должина 4882 mm
Ширина 1894 mm
Висина 1901 mm
Растојание меѓу оски 3008 mm
Растојание од подлога 232 mm
Круг на вртење 12.3 m
Багажник 548 L
Багажник max 1059 L
Тежина на празно возило 2409 kg
Дозволена тежина 2903 kg
Носивост 494 kg
Приколка со сопирачки 1587 kg
Каросерија Теренец
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 255/75R17
Забрзување 0-100 km/h - s
Највисока брзина 156 (130 ел) km/h
Потрошувачка просек WLTP 4.1 L
Емисија СО2 WLTP 94 g
Резервоар 65L
Гаранција на возило 4 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 7 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат