Jeep Renegade 1.6 Mjet 130 HP FWD MT Limited

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) / 3750
Вртежен момент 320 Nm при 1500 min-1
Должина 4236 mm
Ширина 1805 mm
Висина 1697 mm
Растојание меѓу оски 2570 mm
Растојание од подлога 175 mm
Круг на вртење 11,07 m
Багажник 351 L
Багажник max 1297 L
Тежина на празно возило 1505 kg
Дозволена тежина 1950 kg
Носивост 445 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/60R17
Забрзување 0-100 km/h 10.4 s
Највисока брзина 193 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 4 L
Потрошувачка просек NEDC 4.7 L
Потрошувачка во град WLTP 5.9 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.5 L
Потрошувачка просек WLTP 5 L
Емисија СО2 WLTP 131 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 4 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 7 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - мануелен
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда