Jeep Renegade 1.3 GSE PHEV eAWD AT 240 S

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1332 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 177 kW (240 КС) / 5750
Вртежен момент - Nm при - min-1
Должина 4398 mm
Ширина 1805 mm
Висина 1692 mm
Растојание меѓу оски 2570 mm
Растојание од подлога 201 mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 330 L
Багажник max 1277 L
Тежина на празно возило 1845 kg
Дозволена тежина 2315 kg
Носивост 470 kg
Приколка со сопирачки 1150 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/45R19
Забрзување 0-100 km/h 7.1 s
Највисока брзина 199 (130 ел.) km/h
Потрошувачка просек NEDC 2 L
Потрошувачка просек WLTP 2.1 L
Емисија СО2 WLTP 50 g
Резервоар 36.5L
Гаранција на возило 4 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 7 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Централна брава со далечинска команда