Jeep Compass 1.6 Mjet 120 MT FWD Longitude

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) / 3750
Вртежен момент 320 Nm при 1500 min-1
Должина 4404 mm
Ширина 1819 mm
Висина 1629 mm
Растојание меѓу оски 2636 mm
Растојание од подлога 198 mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 438 L
Багажник max 1387 L
Тежина на празно возило 1615 kg
Дозволена тежина 2086 kg
Носивост 471 kg
Приколка со сопирачки 1325 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 10.6 s
Највисока брзина 194 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.1 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.1 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка во град WLTP 6.3 L
Потрошувачка на пат WLTP 5.5 L
Потрошувачка просек WLTP 5.2 L
Емисија СО2 WLTP 135 g
Резервоар 55L
Гаранција на возило 4 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 7 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда