Jeep Avenger 1.2 Turbo 100 FWD Altitude

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 74 kW (100 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 205 Nm при 1750 min-1
Должина 4084 mm
Ширина 1776 mm
Висина 1534 mm
Растојание меѓу оски 2557 mm
Растојание од подлога 210 mm
Круг на вртење 10.5 m
Багажник 380 L
Багажник max 1275 L
Тежина на празно возило 1182 kg
Дозволена тежина 1682 kg
Носивост 500 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R18
Забрзување 0-100 km/h 10.6 s
Највисока брзина 184 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5.5-5.6 L
Емисија СО2 WLTP 124-126 g
Резервоар 44L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 7 год
Сериска опременост
 • Аудио систем
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда