Jaguar XE S 2.0t 250HP RWD A8

Jaguar XE S 2.0t 250HP RWD A8

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1997 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 184 kW (250 КС) / 5500
Вртежен момент 365 Nm при 1300 min-1
Должина 4678 mm
Ширина 1967 mm
Висина 1410 mm
Растојание меѓу оски 2835 mm
Растојание од подлога 123 mm
Круг на вртење 11.2 m
Багажник 356 L
Тежина на празно возило 1611 kg
Дозволена тежина 2150 kg
Носивост 539 kg
Приколка со сопирачки 1800 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R18
Забрзување 0-100 km/h 6.7 s
Највисока брзина 242 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.6 L
Потрошувачка просек NEDC 6.7 L
Потрошувачка просек WLTP 8.0 L
Емисија СО2 WLTP 179 g
Резервоар 61.7L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда