Jaguar XE S 2.0d 204HP AWD A8 MHEV

Jaguar XE S 2.0d 204HP AWD A8 MHEV

Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1997 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 150 kW (204 КС) / 3750
Вртежен момент 430 Nm при 1750 min-1
Должина 4678 mm
Ширина 1967 mm
Висина 1410 mm
Растојание меѓу оски 2835 mm
Растојание од подлога 123 mm
Круг на вртење 11.2 m
Багажник 356 L
Тежина на празно возило 1779 kg
Дозволена тежина 2310 kg
Носивост 531 kg
Приколка со сопирачки 1800 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R18
Забрзување 0-100 km/h 7.5 s
Највисока брзина 230 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.3 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.2 L
Потрошувачка просек NEDC 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.5 L
Емисија СО2 WLTP 144 g
Резервоар 56L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера 360 степени
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда