Jaguar E-Pace S 1.5t 160HP FWD A9 MHEV

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 118 kW (160 КС) / 5500
Вртежен момент 260 Nm при 1600 min-1
Должина 4395 mm
Ширина 1984 mm
Висина 1648 mm
Растојание меѓу оски 2681 mm
Растојание од подлога 204 mm
Круг на вртење 12.0 m
Багажник 494 L
Багажник max 1170 L
Тежина на празно возило 1783 kg
Дозволена тежина 2300 kg
Носивост 517 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/60R18
Забрзување 0-100 km/h 10.3 s
Највисока брзина 197 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.0 L
Емисија СО2 WLTP 181 g
Резервоар 67L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда