Jaguar E-Pace 1.5t PHEV R-Dynamic HSЕ FWD

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 9 ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 227 kW (309 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 540 Nm при 1600 min-1
Должина 4395 mm
Ширина 1984 mm
Висина 1648 mm
Растојание меѓу оски 2681 mm
Растојание од подлога 204 mm
Круг на вртење 12 m
Багажник 494 L
Багажник max 1170 L
Тежина на празно возило 2173 kg
Дозволена тежина 2670 kg
Носивост 497 kg
Приколка со сопирачки 1600 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/45R20
Забрзување 0-100 km/h 6,5 s
Највисока брзина 216 km/h
Потрошувачка просек WLTP 1,4 L
Емисија СО2 WLTP 31 g
Резервоар 57,6L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 6 год
Податоци за електрификацијата на погонот
Досег при возење на струја 65 km
Досег при возење на струја во град 78 km
Батерија, вид Литиум јон
Батерија капацитет 14,9 kWh
Моќност на вграден полнач 2,3 kW
Моќност на електромотор напред - kW
Моќност на електромотор назад 80 kW
Вртежен момент на електромотор напред - Nm
Вртежен момент на електромотор назад - Nm
Времетраење на полнење 100%: 402 min. (AC Schuko 2,3 kW), 132 min. (AC 3-фазен ѕиден полнач/станица 22,0 kW); 80%: 30 min. (DC станица 32,0 kW)
Највисока брзина при возење на струја 135 km/h
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Аудио систем
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Заден поклопец со автоматско отворање
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда