Isuzu D-Max N60 B 4×2 Single

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Назад
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1898 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 120 kW (163 КС) / 3600 min-1
Вртежен момент 360 Nm при 2000 min-1
Должина 5310 mm
Ширина 1810 mm
Висина 1770 mm
Растојание меѓу оски 3125 mm
Растојание од подлога 230 mm
Круг на вртење 13 m
Тежина на празно возило 1870 kg
Дозволена тежина 3000 kg
Носивост 1130 kg
Приколка со сопирачки 2500 kg
Каросерија Пикап
Број на врати 2
Класа Виша (пр E-Class)
Број на седишта 2
Димензија на гуми 205R16C
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка просек WLTP 8.1 L
Емисија СО2 WLTP 212 g
Резервоар 7L
Гаранција на возило 5 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Мултифункциски волан
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Темпомат