Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Comfort 2WD

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 5500
Вртежен момент 250 Nm при 1500 min-1
Должина 4500 mm
Ширина 1865 mm
Висина 1650 mm
Растојание меѓу оски 2680 mm
Растојание од подлога 170 mm
Круг на вртење 10.9 m
Багажник 620 L
Багажник max 1799 L
Тежина на празно возило 1500 kg
Дозволена тежина 2050 kg
Носивост 550 kg
Приколка со сопирачки 1650 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R17
Забрзување 0-100 km/h 10.3 s
Највисока брзина 189 km/h
Потрошувачка просек NEDC 6.3 L
Потрошувачка просек WLTP 7 L
Емисија СО2 WLTP 159 g
Резервоар 54L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • Мултифункциски волан
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда