Hyundai Ionic 1.6 GDI Hybrid Style

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1580 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 77 kW (105 КС) / 5700
Вртежен момент 147 Nm при 4000 min-1
Должина 4470 mm
Ширина 1820 mm
Висина 1450 mm
Растојание меѓу оски 2700 mm
Растојание од подлога 140 mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 456 L
Багажник max 1518 L
Тежина на празно возило 1436 kg
Дозволена тежина 1870 kg
Носивост 434 kg
Приколка со сопирачки 750 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/65R15
Забрзување 0-100 km/h 10.8 s
Највисока брзина 185 km/h
Потрошувачка просек NEDC 4.2 L
Потрошувачка просек WLTP 5.2 L
Емисија СО2 WLTP 119 g
Резервоар 45L
Гаранција на возило 7 год
Гаранција на лак 5 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Задна камера
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда