Honda Jazz Hybrid Elegance

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 72 kW (97 КС) / 5500
Вртежен момент 131 Nm при 4500 min-1
Должина 4044 mm
Ширина 1694 mm
Висина 1526 mm
Растојание меѓу оски 2517 mm
Растојание од подлога 136 mm
Круг на вртење 10.1 m
Багажник 304 L
Багажник max 1205 L
Тежина на празно возило 1300 kg
Дозволена тежина 1710 kg
Носивост 410 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/60R15
Забрзување 0-100 km/h 9.4 s
Највисока брзина 175 km/h
Потрошувачка во град NEDC 2.4 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 3.6 L
Потрошувачка просек WLTP 4.5 L
Емисија СО2 WLTP 102 g
Резервоар 40L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушна перница меѓу предни седишта
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Предупредување при опасност од судир
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда