Honda HR-V 1.5 i-MMD Hybrid Elegance

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 79 kW (107 КС) / 6000
Вртежен момент 131 Nm при 4500 min-1
Должина 4340 mm
Ширина 1790 mm
Висина 1582 mm
Растојание меѓу оски 2610 mm
Растојание од подлога 188 mm
Круг на вртење 11.0 m
Багажник 335 L
Багажник max 1305 L
Тежина на празно возило 1452 kg
Дозволена тежина 1870 kg
Носивост 418 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/50R18
Забрзување 0-100 km/h 10.6 s
Највисока брзина 170 km/h
Потрошувачка во град NEDC 3.1 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.8 L
Потрошувачка просек NEDC 4.2 L
Потрошувачка во град WLTP - L
Потрошувачка на пат WLTP - L
Потрошувачка просек WLTP 5.4 L
Емисија СО2 WLTP 122 g
Резервоар 40L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Задна камера
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда