Honda CR-V Hybrid 4WD Executive

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1993 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 107 kW (145 КС) / 6200
Вртежен момент 175 Nm при 4000 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1855 mm
Висина 1689 mm
Растојание меѓу оски 2662 mm
Растојание од подлога 200 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 497 L
Багажник max 1692 L
Тежина на празно возило 1743 kg
Дозволена тежина 2275 kg
Носивост 532 kg
Приколка со сопирачки 750 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/60R18
Забрзување 0-100 km/h 8.9 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.1 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.7 L
Потрошувачка просек NEDC 5.5 L
Потрошувачка просек WLTP 7.1 L
Емисија СО2 WLTP 126 g
Резервоар 57L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда