Honda CR-V Hybrid 2WD Comfort

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1993 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 107 kW (145 КС) / 6200
Вртежен момент 175 Nm при 4000 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1855 mm
Висина 1679 mm
Растојание меѓу оски 2663 mm
Растојание од подлога 190 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 499 L
Багажник max 1694 L
Тежина на празно возило 1685 kg
Дозволена тежина 2240 kg
Носивост 555 kg
Приколка со сопирачки 750 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/60R18
Забрзување 0-100 km/h 8.6 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка просек WLTP 6.6 L
Емисија СО2 WLTP 120 g
Резервоар 57L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда