Honda CR-V 1.5T Lifestyle 4WD CVT

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 142 kW (193 КС) / 5600
Вртежен момент 243 Nm при 2000 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1855 mm
Висина 1689 mm
Растојание меѓу оски 2662 mm
Растојание од подлога 198 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 561 L
Багажник max 1756 L
Тежина на празно возило 1598 kg
Дозволена тежина 2350 kg
Носивост 752 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/60R18
Забрзување 0-100 km/h 9.5 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град NEDC 8.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 6.2 L
Резервоар 57L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Предупредување при опасност од судир
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда