Haval H6 2.0 GDIT Supreme

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1967 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 5500
Вртежен момент 340 Nm при 2000 min-1
Должина 4610 mm
Ширина 1860 mm
Растојание меѓу оски 2690 mm
Тежина на празно возило 1710 kg
Дозволена тежина 2220 kg
Носивост 510 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 9.9 s
Највисока брзина 190 km/h
Потрошувачка во град WLTP 10.5 L
Потрошувачка на пат WLTP 7.3 L
Потрошувачка просек WLTP 8.5 L
Емисија СО2 WLTP 196 g
Гаранција на возило 5 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Дигитални инструменти
 • Камера 360 степени
 • Клима уред - автоматски
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда