Geely Atlas Pro 1.5 T 48V EMS Flagship

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1477 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 132 kW (177 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 255 Nm при 1500-4500 min-1
Должина 4544 mm
Ширина 1831 mm
Висина 1713 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 171 mm
Багажник 378 L
Тежина на празно возило 1705 kg
Дозволена тежина 2080 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/60 R18
Забрзување 0-100 km/h 9,9 s
Потрошувачка просек WLTP 6,8 L
Резервоар 58L
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Камера 360 степени
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Систем за следење лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда