Forthing T5 Evo 1.5 DCT7 Exclusive (од 01.03.2023)

Мотор Бензин
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1500 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 145 kW (197 КС) / 5600 min-1
Вртежен момент 285 Nm при 1500 min-1
Должина 4565 mm
Ширина 1860 mm
Висина 1690 mm
Растојание меѓу оски 2715 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење - m
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 9,5 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка просек WLTP 6,6 L
Резервоар 55L
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Сончев кров
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда