Ford S-Max 2.5 FHEV 190 eCVT FWD ST-Line

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 2488 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 5500
Вртежен момент 200 Nm при 4500 min-1
Должина 4796 mm
Ширина 1916 mm
Висина 1655 mm
Растојание меѓу оски 2850 mm
Растојание од подлога 148 mm
Круг на вртење 11.9 m
Багажник - L
Багажник max 2020 L
Тежина на празно возило 1902 kg
Дозволена тежина 2350 kg
Носивост 448 kg
Приколка со сопирачки 1750 kg
Каросерија Ван
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/50R18
Забрзување 0-100 km/h 9.8 s
Највисока брзина 182 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.3 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.2 L
Потрошувачка просек NEDC 5.6 L
Потрошувачка просек WLTP 6.4 L
Емисија СО2 WLTP 146 g
Резервоар 65L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско долго светло
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • Магленки напред
 • Навигација
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Потпирач за раце напред
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда