Ford Mondeo 2.0 TDCi 150 Titanium FWD А8

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3500
Вртежен момент 370 Nm при 2000 min-1
Должина 4871 mm
Ширина 1852 mm
Висина 1482 mm
Растојание меѓу оски 2850 mm
Растојание од подлога 121 mm
Круг на вртење 11.5 m
Багажник 525 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1735 kg
Дозволена тежина 2330 kg
Носивост 595 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/60R16
Забрзување 0-100 km/h 10.3 s
Највисока брзина 211 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.9 L
Потрошувачка просек NEDC 4.6 L
Потрошувачка во град WLTP 7.5 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.5 L
Потрошувачка просек WLTP 5.3 L
Емисија СО2 WLTP 139 g
Резервоар 60L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД задни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Спортски седишта напред
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда