Ford Kuga 2.5 FHEV 190 ST-Line FWD

Мотор Хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени 1 ст.
Работна зафатнина 2488 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / -
Вртежен момент -
Должина 4614 mm
Ширина 1883 mm
Висина 1658 mm
Растојание меѓу оски 2710 mm
Растојание од подлога 169 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 405 L
Багажник max 1481 L
Тежина на празно возило 1773 kg
Дозволена тежина 2280 kg
Носивост 507 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/65R17
Забрзување 0-100 km/h 9.5 s
Највисока брзина 196 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.3 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.6 L
Потрошувачка просек NEDC 5.2 L
Потрошувачка во град WLTP 7.8 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.8 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 130 g
Резервоар 54L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце напред
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда