Ford Kuga 2.0 TDCi 190 Vignale A8 AWD

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 3500
Вртежен момент 400 Nm при 2000 min-1
Должина 4614 mm
Ширина 1883 mm
Висина 1661 mm
Растојание меѓу оски 2710 mm
Растојание од подлога 191 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 435 L
Багажник max 1534 L
Тежина на празно возило 1735 kg
Дозволена тежина 2245 kg
Носивост 510 kg
Приколка со сопирачки 2100 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/65R17
Забрзување 0-100 km/h 8.7 s
Највисока брзина 208 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.6 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 4.8 L
Потрошувачка во град WLTP 7.6 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.8 L
Потрошувачка просек WLTP 5.7 L
Емисија СО2 WLTP 149 g
Резервоар 54L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Аудио систем
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце назад
 • Потпирач за раце напред
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда