Ford Kuga 1.5 TDCi 120 Titanium M6 FWD

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1499 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 88 kW (120 КС) / 4000
Вртежен момент 300 Nm при 1750 min-1
Должина 4614 mm
Ширина 1883 mm
Висина 1661 mm
Растојание меѓу оски 2710 mm
Растојание од подлога 191 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 435 L
Багажник max 1534 L
Тежина на празно возило 1576 kg
Дозволена тежина 2085 kg
Носивост 509 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/65R17
Забрзување 0-100 km/h 11.7 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка во град NEDC 4.4 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.7 L
Потрошувачка просек NEDC 4 L
Потрошувачка во град WLTP 5.3 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.1 L
Потрошувачка просек WLTP 4.7 L
Емисија СО2 WLTP 124 g
Резервоар 54L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Амбиентално осветлување
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце напред
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда