Ford Focus 1.0 EcoBoost mHEV 125 Active M6

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 999 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 92 kW (125 КС) / 6000
Вртежен момент 170 Nm при 1400 min-1
Должина 4397 mm
Ширина 1844 mm
Висина 1483 mm
Растојание меѓу оски 2700 mm
Растојание од подлога 163 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 375 L
Багажник max 1354 L
Тежина на празно возило 1344 kg
Дозволена тежина 1890 kg
Носивост 546 kg
Приколка со сопирачки 1100 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/55R17
Забрзување 0-100 km/h 10 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град NEDC 4.8 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.5 L
Потрошувачка просек NEDC 4.1 L
Потрошувачка во град WLTP 6.7 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.4 L
Емисија СО2 WLTP 123 g
Резервоар 52L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Спортски седишта напред
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда