Ford Ecosport 1.0 EcoBoost 125 Titanium A6 FWD

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 998 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 92 kW (125 КС) / 6000
Вртежен момент 170 Nm при 1400 min-1
Должина 4096 mm
Ширина 1765 mm
Висина 1627 mm
Растојание меѓу оски 2519 mm
Растојание од подлога 162 mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 321 L
Багажник max 1145 L
Тежина на празно возило 1391 kg
Дозволена тежина 1770 kg
Носивост 379 kg
Приколка со сопирачки 900 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/50R17
Забрзување 0-100 km/h 11.6 s
Највисока брзина 180 km/h
Потрошувачка во град NEDC 7.1 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.1 L
Потрошувачка просек NEDC 5.8 L
Потрошувачка просек WLTP 7 L
Емисија СО2 WLTP 160 g
Резервоар 52L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Патосници
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Седишта напред со слабинско нагодување
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда