Fiat Tipo SW 1.6 MultiJet Tipo

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 96 kW (130 КС) при 3750/min
Вртежен момент 320 Nm при 1500 min-1
Должина 4571 mm
Ширина 1792 mm
Висина 1514 mm
Растојание меѓу оски 2638 mm
Круг на вртење 10,9 m
Багажник 550 L
Тежина на празно возило 1470 kg
Дозволена тежина 1945 kg
Носивост 475 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/55R16
Забрзување 0-100 km/h 10,1 s
Највисока брзина 207 km/h
Потрошувачка просек WLTP 4,7 L
Емисија СО2 WLTP 121 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда