Fiat Panda 0.9 Cross 4×4

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 875 ccm
Број на цилиндри 2 цил.
Моќност 63 kW (85 КС) / 5500
Вртежен момент 145 Nm при 1900 min-1
Должина 3705 mm
Ширина 1662 mm
Висина 1635 mm
Растојание меѓу оски 2300 mm
Круг на вртење 9.7 m
Багажник 225 L
Багажник max 870 L
Тежина на празно возило 1165 kg
Дозволена тежина 1530 kg
Носивост 365 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/65R15
Забрзување 0-100 km/h 12.5 s
Највисока брзина 167 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.9 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.3 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 114 g
Резервоар 35L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Паркинг сензори - назад
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Средишен контролен дисплеј
 • Централна брава со далечинска команда