DFSK 500 1.5 CVT Comfort

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Безстепен, CVT
Број на степени - ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 85 kW (116 КС) / 6000 min-1
Вртежен момент 147.5 Nm при 3600-4000 min-1
Должина 4385 mm
Ширина 1850 mm
Висина 1645 mm
Растојание меѓу оски 2655 mm
Растојание од подлога 191 mm
Багажник 318 L
Тежина на празно возило 1410 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/65 R16
Потрошувачка просек NEDC 6.9 L
Резервоар 50L
Гаранција на возило 3 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Аларм
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Задна камера
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД задни светла
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце напред
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда